dıyetyapp

Aralıklı Oruç (IF) ve Ketojenik Diyet

  • Dyt. Özden Kaçar

Aralıklı Oruç (İntermittent Fasting ile Ketojenik Diyeti birlestirerek yağ yakımını maksimum seviyeye ulaştırmaya ne dersiniz! Son zamanlarda hareketim çok kısıtlandı, beslenme alışkanlıklarım çok değişti, iştahımı kontrol etmekte zorlanıyorum, zayıflarken artan yağ oranımı düşürmeyi hedefliyorum diyorsanız bu program tam size göre! Program sayesinde son dönemde popüler olan aralıklı oruç ve ketojenik diyeti deneyimlemiş olacak, diyetyapp uygulaması ve benim desteğimle hedefe ulaşmanız kolaylaşacak! Hamilelerin, emzirenlerin ve kronik rahatsızlığı olan kişilerin katılımına kapalı olan bu program sayesinde incelmenin, fit bir görünüme kavuşmanın kapılarını aralamış olacağız.

Gelinlik Diyeti

  • Uzm. Dyt. Merve Çıray

Hayalinizdeki gelinliği giymek için aç kalmanıza gerek yok! Bu diyetle hem zinde kalıp hem kilo kontrolünde başarı sağlayabilirsiniz. Bu diyet; gelin olacağı için sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenler veya yakınının düğününde fit görünmek isteyen herkes için uygundur. Gelinlik diyeti zayıflamak için dikkat edilmesi gereken noktaların altını çizerek, günlük beslenmenize profesyonel yardımıyla yön vermenizi sağlar. Bu program sağlıklı ve pratik tariflerle desteklenmektedir. Bu programa 7 farklı diyet listesi ve 7-gün diyetisyene danışma hakkı dahildir. Talep halinde vegan, laktozsuz ve glutensiz beslenmeye uyarlanabilir. Eğer herhangi bir kronik rahatsızlığınız varsa öncesinde diyetisyen ile iletişime geçmeniz önerilir.

Aralıklı oruç ile 7 gün

  • Dyt. Elif Kınalı

* Bu 7 günlük periyodda hem irademizi güçlendireceğiz hem zayıflayacağız hem vücudumuza güzel yararlar sağlayacağız. * Aralıklı orucun 6 çeşidi var, biz en sürdürülebilir ve popüler olan 16:8 methodunu yani 16 saat açlık 8 saat yeme periyodunu uygulayacağız. * Aralıklı oruç yaptığınız zaman, büyüme hormonu artar, bu, kas kazanımı ve yağ kaybı için yararlıdır. * İnsülin duyarlılığı artar ve insülin seviyeleri önemli ölçüde düşer. Düşük insülin seviyeleri depolanmış vücut yağını daha erişilebilir hale getirir. * Kalp hastalığı için risk faktörü olan LDL-kolesterol, kan trigliseritleri ve insülin direncini azaltabilir. * Ek olarak, aralıklı oruç, kilo kaybını kolaylaştırmak için hormon seviyelerini değiştirir. * İnsülini düşürmeye ve büyüme hormonu seviyelerini artırmaya ek olarak, yağ yakıcıdır. * Hormonlardaki bu değişiklikler nedeniyle, kısa süreli oruç metabolizma hızınızı %3,6-14 oranında artırabilir.

Aralıklı Oruç(Intermittent Fasting-IF)

  • Uzm. Dyt. Merve Çıray

Bu aralıklı oruç programında 16:8 beslenme düzenini uyguluyor olacağız. Yani gün içinde 8 saat beslenirken diğer zaman diliminde enerji içeriği olan besinleri diyetimize dahil etmeyeceğiz. Bu programa 7 farklı diyet listesi ve 7-gün diyetisyene danışma hakkı dahildir. Aralıklı oruçla ilgili yapılan çalışmalar; -Kıilo kaybında oldukça etkili olduğunu, -Son dönemde büyüme hormonunun düzenlenmesi ile kas kazanımına destek olduğunu, -İnsülin direnci üzerinde olumlu etkiler göstererek yağ miktarında azalmaya destek verdiğini göstermektedir. Bu beslenme paketinin amacı günlük düzeni uygun kişiler için alternatif olan aralıklı oruç tekniğinin bir uzman ile denenmesi ve bu bağlamda tokluk zaman aralığına dengeli öğünlerle 7 gün boyunca ilerlenmesidir. Bu programa 7 günlük öğün/su/egzersiz bildirimli takip sistemi, diyetisyene soru sorma hakkı, ve diyet boyunca uygulanacak tarifler dahildir. Kimler bu beslenme programına katılmamalı? Gebeler ve emziren anneler Diyabet rahatsızlığı olanlar Tansiyon hastaları 18 yaşından küçük olanlar Not: Herhangi bir yan etkisi bilinmese de uzun süre fiziksel olarak aktif olan kişilerin (örneğin günde3-4 saat egzersiz yapan ) veya uyku saatleri 7 saatten kısa olan kişilerin (Örneğin; sabah 5te kalkıp akşam 12-1 gibi uyuyorsanız) daha önce uzun açlık deneyimleri yok ise bu programı uygulamamalarını öneririm.