dıyetyapp

Şekersiz Tatlı Detoks

  • Dyt. Özden Kaçar

Her gün tatlı yiyerek zayıflamaya ne dersiniz! Üstelik şekersiz! Bu uygulamadaki amacımız diyete başlamayı düşünen fakat tatlıya düşkünlüğü sebebiyle hep erteleyen, şekersiz asla beslenemem diyen kişilere, aslında diyet yapmanın ne kadar kolay olduğunu göstermek, bu tatlı ataklarının tamamen uzun sureli açlıkların veya yetersiz beslenmenin sonucu olduğunun farkına varmalarını sağlamak, aynı zamanda gitmiyor denilen o son kiloları bedeninizden uğurlamanıza destek olmak! Program sizlere hedef olarak ütopik olan 10 günde 5 kilo vermek yerine, sağlıklı ve kalıcı kilolar vereceğinizi garanti eder! Bedeninizi tanıma, besin gruplarını tanıma, muadil besinler hakkında bilgi sahibi olma, gün içinde istediğimiz zaman bir öğün planlayarak zayıflamayı sağlar. Gelin hem tanışalım hem güzel bir başlangıç yapalım! Program süresince bana istediğiniz zaman mesaj atabiliyorsunuz. Program size su tüketimi ve öğün hatırlatma servisi sunar. Evinizde kolaylıkla bulabileceğiniz besinlerle tatlı tatlı hedefe yürüyoruz!

Aralıklı Oruç 16:8

  • Dyt. Havva Yaman Diler

Son dönemde sıklıkla duyduğumuz popüler diyetler arasına girmeye başlayan aralıklı oruç aslında bir beslenme modelidir! Uzun süredir benimde uyguladığım bu yöntemi öğrenmek, yaşam tarzı oluşturmaya başlamak isterseniz birlikte adım atmak için bu programa başvurabilirsiniz. 🔎Hangi IF yöntemi? Başlangıç olması ve uygulanabilirlik açısından en kolay olanı olması nedeniyle bu programda 16:8 tarzıyla beslenecekseniz. Bir sonrakinde 5:2 var onun için bir hazırlık olabilir. 🔎16:8 nedir? 16 saat boyunca tüm kalori içeren yiyecek ve içeceklerin kısıtlandığı açlık penceresinde çay, kahve, su serbesttir, kalan 8 saatlik yeme penceresinde de ihtiyacınız kadar sağlıklı öğünler içermektedir. 🔎16:8 yönteminin yararları nelerdir? Yapılan çalışmalarda; *sadece öğün kısıtlamadan dolayı değil aynı zamanda açlık durumunun metabolizmayı canlandırdığı ve kilo vermeyi teşvik ettiği bulunmuştur. *açlık insülin seviyelerinin %30, açlık kan şekerinin %3-6 oranında azaldığı böylelikle diyabet riskinin azaldığı saptanmıştır. Kimler uygulamamalı; düşük tansiyonu olanlar, hipoglisemi hastaları, emziren anneler ve gebeler. Kendinize uygunluğu için sorularınız olursa bana mesaj atabilirsiniz📩

Gelinlik Diyeti

  • Uzm. Dyt. Merve Çıray

Hayalinizdeki gelinliğe girmek için aç kalmanıza gerke yok! Bu diyetle hem zinde kalıp hem kilo kontrolünde başarî sağlayabilirsiniz. Bu diyet; gelin olacağı için sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenler veya yakınının düğününde fit görünmek isteyen herkes için uygun dengeli bir beslenme listesi sunar. Özellikle dikkat edilmesi gereken noktaların altını çizerek, günlük beslenmenize kolayca yön vermenizi sağlar. Talep halinde vegan, laktozsuz ve glutensiz beslenmeye uyarlanabilir. Bu diyet ile birlikte sağlıklı ve pratik tariflerle desteklenmektedir. Eğer hernagi bir kronik rahatsızlığınız varsa öncesinde diyetisyen ile iletişime geçip paketi öyle satın almanız önerilir.