dıyetyapp

Aralıklı Oruç (IF) ve Ketojenik Diyet

  • Dyt. Özden Kaçar

Aralıklı Oruç (İntermittent Fasting ile Ketojenik Diyeti birlestirerek yağ yakımını maksimum seviyeye ulaştırmaya ne dersiniz! Son zamanlarda hareketim çok kısıtlandı, beslenme alışkanlıklarım çok değişti, iştahımı kontrol etmekte zorlanıyorum, zayıflarken artan yağ oranımı düşürmeyi hedefliyorum diyorsanız bu program tam size göre! Program sayesinde son dönemde popüler olan aralıklı oruç ve ketojenik diyeti deneyimlemiş olacak, diyetyapp uygulaması ve benim desteğimle hedefe ulaşmanız kolaylaşacak! Hamilelerin, emzirenlerin ve kronik rahatsızlığı olan kişilerin katılımına kapalı olan bu program sayesinde incelmenin, fit bir görünüme kavuşmanın kapılarını aralamış olacağız.

Gelinlik Diyeti

  • Uzm. Dyt. Merve Çıray

Hayalinizdeki gelinliği giymek için aç kalmanıza gerek yok! Bu diyetle hem zinde kalıp hem kilo kontrolünde başarı sağlayabilirsiniz. Bu diyet; gelin olacağı için sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenler veya yakınının düğününde fit görünmek isteyen herkes için uygundur. Gelinlik diyeti zayıflamak için dikkat edilmesi gereken noktaların altını çizerek, günlük beslenmenize profesyonel yardımıyla yön vermenizi sağlar. Bu program sağlıklı ve pratik tariflerle desteklenmektedir. Bu programa 7 farklı diyet listesi ve 7-gün diyetisyene danışma hakkı dahildir. Talep halinde vegan, laktozsuz ve glutensiz beslenmeye uyarlanabilir. Eğer herhangi bir kronik rahatsızlığınız varsa öncesinde diyetisyen ile iletişime geçmeniz önerilir.

Aralıklı oruç ile 7 gün

  • Dyt. Elif Kınalı

* Bu 7 günlük periyodda hem irademizi güçlendireceğiz hem zayıflayacağız hem vücudumuza güzel yararlar sağlayacağız. * Aralıklı orucun 6 çeşidi var, biz en sürdürülebilir ve popüler olan 16:8 methodunu yani 16 saat açlık 8 saat yeme periyodunu uygulayacağız. * Aralıklı oruç yaptığınız zaman, büyüme hormonu artar, bu, kas kazanımı ve yağ kaybı için yararlıdır. * İnsülin duyarlılığı artar ve insülin seviyeleri önemli ölçüde düşer. Düşük insülin seviyeleri depolanmış vücut yağını daha erişilebilir hale getirir. * Kalp hastalığı için risk faktörü olan LDL-kolesterol, kan trigliseritleri ve insülin direncini azaltabilir. * Ek olarak, aralıklı oruç, kilo kaybını kolaylaştırmak için hormon seviyelerini değiştirir. * İnsülini düşürmeye ve büyüme hormonu seviyelerini artırmaya ek olarak, yağ yakıcıdır. * Hormonlardaki bu değişiklikler nedeniyle, kısa süreli oruç metabolizma hızınızı %3,6-14 oranında artırabilir.

Aralıklı Oruç ile 7 Gün

  • Dyt. Havva Yaman Diler

Son dönemde sıklıkla duyduğumuz popüler diyetler arasına girmeye başlayan aralıklı oruç aslında bir beslenme modelidir! Uzun süredir benimde uyguladığım bu yöntemi öğrenmek, yaşam tarzı oluşturmaya başlamak isterseniz birlikte adım atmak için bu programa başvurabilirsiniz. 🔎Hangi IF yöntemi? Başlangıç olması ve uygulanabilirlik açısından en kolay olanı olması nedeniyle bu programda 16:8 tarzıyla beslenecekseniz. Bir sonrakinde 5:2 var onun için bir hazırlık olabilir. 🔎16:8 nedir? 16 saat boyunca tüm kalori içeren yiyecek ve içeceklerin kısıtlandığı açlık penceresinde çay, kahve, su serbesttir, kalan 8 saatlik yeme penceresinde de ihtiyacınız kadar sağlıklı öğünler içermektedir. 🔎16:8 yönteminin yararları nelerdir? Yapılan çalışmalarda; *sadece öğün kısıtlamadan dolayı değil aynı zamanda açlık durumunun metabolizmayı canlandırdığı ve kilo vermeyi teşvik ettiği bulunmuştur. *açlık insülin seviyelerinin %30, açlık kan şekerinin %3-6 oranında azaldığı böylelikle diyabet riskinin azaldığı saptanmıştır. Kimler uygulamamalı; düşük tansiyonu olanlar, hipoglisemi hastaları, emziren anneler ve gebeler. Kendinize uygunluğu için sorularınız olursa bana mesaj atabilirsiniz📩

ARALIKLI ORUÇ (IF) VE KETOJENİK DİYET

  • Uzm. Dyt. Merve Korkmaz

Ketojenik diyet ile aralıklı oruç beslenme rutinin dengeli ve sağlıklı bir kombinasyonu olan bu program ile kısa süreli hedeflerinize ulaşabilecek, yağdan kilo vererek bölgesel fazlalıklarınızın kısa sürede azalmasını sağlayacaksınız. Her güne ayrı bir diyet planı içeren programın beraberinde, tarifler ve alışveriş listesi de verilmektedir. Bu program düşük kalorili olmakla beraber, gebeler, çocuklar, böbrek hastaları, reaktif hipoglisemi, tip 1 ve 2 diyabeti olan bireylerin uygulamasına uygun değildir. Özellikle subkutan yani deri altı yağ dokuda küçülme hedeflenmektedir, bu sebep ile verdiğiniz kilonun büyük bir kısmı yağdan olacak ve fark hemen göze çarpacaktır.