dıyetyapp

Aralikli Oruç 16:8

  • Dyt. Havva Yaman Diler

Son dönemde sıklıkla duyduğumuz popüler diyetler arasına girmeye başlayan aralıklı oruç aslında bir beslenme modelidir! Uzun süredir benimde uyguladığım bu yöntemi öğrenmek, yaşam tarzı oluşturmaya başlamak isterseniz birlikte adım atmak için bu programa başvurabilirsiniz. 🔎Hangi IF yöntemi? Başlangıç olması ve uygulanabilirlik açısından en kolay olanı olması nedeniyle bu programda 16:8 tarzıyla beslenecekseniz. Bir sonrakinde 5:2 var onun için bir hazırlık olabilir. 🔎16:8 nedir? 16 saat boyunca tüm kalori içeren yiyecek ve içeceklerin kısıtlandığı açlık penceresinde çay, kahve, su serbesttir, kalan 8 saatlik yeme penceresinde de ihtiyacınız kadar sağlıklı öğünler içermektedir. 🔎16:8 yönteminin yararları nelerdir? Yapılan çalışmalarda; *sadece öğün kısıtlamadan dolayı değil aynı zamanda açlık durumunun metabolizmayı canlandırdığı ve kilo vermeyi teşvik ettiği bulunmuştur. *açlık insülin seviyelerinin %30, açlık kan şekerinin %3-6 oranında azaldığı böylelikle diyabet riskinin azaldığı saptanmıştır. Kimler uygulamamalı; düşük tansiyonu olanlar, hipoglisemi hastaları, emziren anneler ve gebeler. Kendinize uygunluğu için sorularınız olursa bana mesaj atabilirsiniz📩

Aralıklı Oruç(Intermittent Fasting-IF)

  • Uzm. Dyt. Merve Çıray

Bu aralıklı oruç programında 16:8 beslenme düzenini uyguluyor olacağız. Yani gün içinde 8 saat beslenirken diğer zaman diliminde enerji içeriği olan besinleri diyetimize dahil etmeyeceğiz. Bu programa 7 farklı diyet listesi ve 7-gün diyetisyene danışma hakkı dahildir. Aralıklı oruçla ilgili yapılan çalışmalar; -Kıilo kaybında oldukça etkili olduğunu, -Son dönemde büyüme hormonunun düzenlenmesi ile kas kazanımına destek olduğunu, -İnsülin direnci üzerinde olumlu etkiler göstererek yağ miktarında azalmaya destek verdiğini göstermektedir. Bu beslenme paketinin amacı günlük düzeni uygun kişiler için alternatif olan aralıklı oruç tekniğinin bir uzman ile denenmesi ve bu bağlamda tokluk zaman aralığına dengeli öğünlerle 7 gün boyunca ilerlenmesidir. Bu programa 7 günlük öğün/su/egzersiz bildirimli takip sistemi, diyetisyene soru sorma hakkı, ve diyet boyunca uygulanacak tarifler dahildir. Kimler bu beslenme programına katılmamalı? Gebeler ve emziren anneler Diyabet rahatsızlığı olanlar Tansiyon hastaları 18 yaşından küçük olanlar Not: Herhangi bir yan etkisi bilinmese de uzun süre fiziksel olarak aktif olan kişilerin (örneğin günde3-4 saat egzersiz yapan ) veya uyku saatleri 7 saatten kısa olan kişilerin (Örneğin; sabah 5te kalkıp akşam 12-1 gibi uyuyorsanız) daha önce uzun açlık deneyimleri yok ise bu programı uygulamamalarını öneririm.

7 Gün Bağışıklık Destekleyici Meal-Prep

  • Dyt. Havva Yaman Diler

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmakta zorlanıyorsan, çalışırken yemek hazırlamak zor diyorsan bu program tam sana göre. Sağlıklı menü oluşturmanın aslında düşünüldüğü kadar zor olmadığını bu bir haftalık programda keşfedeceksin! Bağışıklık sistemini güçlendirecek bu programda 7 gün, sabah öğle akşam ve ara öğün olarak her öğünün planlandı. Alış veriş listesinden hazırlık sürecine kadar her detay programda mevcut. Haftanın planını yapabilmen için Pazar hazırlık günü , Pazartesiden itibaren 7 günlük programına başlayabilirsin. Meal Prep süreci ile kilo verebilir miyim? Meal prep aslında besin alınımımızı çok kolay kontrol edebildiğimiz bir süreç. Fazlaca yağ ve şeker içeren paketli ürünlerden arındırılmış, tamamen doğal ürünlerle hazırlayacağınız bu 7 günlük program kilo vermek ve kas oluşturmak isteyenler için ideal! Meal Prep’te beni neler bekliyor? Hazırlaması oldukça kolay tariflerle en az iki öğün geçirmeye hazırlıklı olmasın. Hava almayan kaplarda saklayacağımız öğünleri farklı günlerde farklı öğünlerde tüketeceğiz. Bu öğünlerin hepsi programında planlı olacak. Programa katılmak için herhangi bir kısıtlama var mı? Bağışıklık güçlendirmeyi hedefleyen bu programın çıkışı her ne kadar çalışanlar ve kısıtlı vakti olanlar için olsa da evde sağlıklı ne hazırlayabilirim diyen herkes için uygun. Sağlık açısından bir kısıtlaması olmamakla beraber özel beslenmenizi gerektiren bir durum varsa program öncesinde bana mesaj atabilirsiniz.

İntermittent Fasting ve Ketojenik Diyet

  • Dyt. Özden Kaçar

Aralıklı Oruç (İntermittent Fasting ile Ketojenik Diyeti birlestirerek yağ yakımını maksimum seviyeye ulaştırmaya ne dersiniz! Son zamanlarda hareketim çok kısıtlandı, beslenme alışkanlıklarım çok değişti, iştahımı kontrol etmekte zorlanıyorum, zayıflarken artan yağ oranımı düşürmeyi hedefliyorum diyorsanız bu program tam size göre! Program sayesinde son dönemde popüler olan aralıklı oruç ve ketojenik diyeti deneyimlemiş olacak, diyetyapp uygulaması ve benim desteğimle hedefe ulaşmanız kolaylaşacak! Hamilelerin, emzirenlerin ve kronik rahatsızlığı olan kişilerin katılımına kapalı olan bu program sayesinde incelmenin, fit bir görünüme kavuşmanın kapılarını aralamış olacağız.

Gelinlik Diyeti

  • Uzm. Dyt. Merve Çıray

Hayalinizdeki gelinliği giymek için aç kalmanıza gerek yok! Bu diyetle hem zinde kalıp hem kilo kontrolünde başarı sağlayabilirsiniz. Bu diyet; gelin olacağı için sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenler veya yakınının düğününde fit görünmek isteyen herkes için uygundur. Gelinlik diyeti zayıflamak için dikkat edilmesi gereken noktaların altını çizerek, günlük beslenmenize profesyonel yardımıyla yön vermenizi sağlar. Bu program sağlıklı ve pratik tariflerle desteklenmektedir. Bu programa 7 farklı diyet listesi ve 7-gün diyetisyene danışma hakkı dahildir. Talep halinde vegan, laktozsuz ve glutensiz beslenmeye uyarlanabilir. Eğer herhangi bir kronik rahatsızlığınız varsa öncesinde diyetisyen ile iletişime geçmeniz önerilir.

Aralıklı oruç ile 7 gün

  • Dyt. Elif Kınalı

* Bu 7 günlük periyodda hem irademizi güçlendireceğiz hem zayıflayacağız hem vücudumuza güzel yararlar sağlayacağız. * Aralıklı orucun 6 çeşidi var, biz en sürdürülebilir ve popüler olan 16:8 methodunu yani 16 saat açlık 8 saat yeme periyodunu uygulayacağız. * Aralıklı oruç yaptığınız zaman, büyüme hormonu artar, bu, kas kazanımı ve yağ kaybı için yararlıdır. * İnsülin duyarlılığı artar ve insülin seviyeleri önemli ölçüde düşer. Düşük insülin seviyeleri depolanmış vücut yağını daha erişilebilir hale getirir. * Kalp hastalığı için risk faktörü olan LDL-kolesterol, kan trigliseritleri ve insülin direncini azaltabilir. * Ek olarak, aralıklı oruç, kilo kaybını kolaylaştırmak için hormon seviyelerini değiştirir. * İnsülini düşürmeye ve büyüme hormonu seviyelerini artırmaya ek olarak, yağ yakıcıdır. * Hormonlardaki bu değişiklikler nedeniyle, kısa süreli oruç metabolizma hızınızı %3,6-14 oranında artırabilir.

Dirençli Kiloları Şekersiz Kırma Detoksu

  • Dyt. Özden Kaçar

Her gün tatlı yiyerek zayıflamaya ne dersiniz! Üstelik direnç gösterip gitmeyen o son kiloların direncini kırarak! Bu uygulamadaki amacımız diyete başlamayı düşünen fakat tatlıya düşkünlüğü sebebiyle hep erteleyen, son 3 kilom kaldı diyen kişilere aslında diyet yapmanın ne kadar kolay olduğunu göstermek, bu tatlı ataklarının tamamen uzun sureli açlıkların veya yetersiz beslenmenin sonucu olduğunun farkına varmalarını sağlamak, aynı zamanda gitmiyor denilen o son kiloları bedeninizden uğurlamanıza destek olmak! Program sizlere hedef olarak sağlıklı ve kalıcı kilolar vereceğinizi garanti eder! Bedeninizi tanıma, besin gruplarını tanıma, muadil besinler hakkında bilgi sahibi olma, gün içinde istediğimiz zaman bir öğün planlayarak zayıflamayı sağlar. Gelin hem tanışalım hem güzel bir başlangıç yapalım! Program süresince bana istediğiniz zaman mesaj atabiliyorsunuz. Program size su tüketimi ve öğün hatırlatma servisi sunar. Evinizde kolaylıkla bulabileceğiniz besinlerle tatlı tatlı hedefe yürüyoruz!